Gerard Leijten Driving School
-
Omschrijving
Gerard Leijten Driving School ligt bij het West-Vlaamse dorpje Helkijn, vlakbij rivier de Schelde en tegen de grens met Wallonië. De rijschool is gevestigd in de authentieke gebouwen van een oude brouwerij. Gerard Leijten is een gekend lesgever in het mennen (zelf internationaal menner) en mensen komen hier vaak logeren in combinatie met les. Het bijbehorende gastenhuis kan natuurlijk ook afgehuurd worden als vakantieverblijf, al dan niet met stalling van paarden.
Voor de paarden en paardenmensen zijn alle voorzieningen aanwezig, waaronder ook een groot dressuurveld op gras, een oefenterrein met kegelparcours en losse hindernissen en een kleine binnenbak waar je ook kan in rijden bij slecht weer. Je kan hier eventueel ook les volgen als je eens een ander soort aanspanning wil uitproberen, zoals tandem of vierspan, maar ook als je geen eigen paard ter beschikking hebt.
De accommodatie ligt in een leuke landelijke omgeving met nog veel aardewegels (zandpaden), zodat je niet constant over het asfalt moet. Er zijn mooie routes die je zowel te paard, met de koets als met de fiets kan doen.
-
Verblijf
Vakantiewoning:
Het huisje bevindt zich in het oude conciërge-gebouw en heeft 4 kamers met een gezamenlijke keuken, een badkamer en een loungebar in de kelder. In het bijgebouw is nog een aparte badkamer met douche. Winkels zijn op loop- of fietsafstand.
Bed and breakfast:
Indien gewenst kan voor ontbijt gezorgd worden.
-
Omgeving
De accommodatie ligt in een gezellige, landelijke omgeving, niet erg heuvelachtig, dus zeker ook geschikt voor mensen die met de fiets komen. Er zijn leuke fietsroutes, maar ook veel aardewegeltjes die aangenaam zijn met de koets of onder het zadel. Ook mooie steden zoals Brugge (40 min met de auto), Kortrijk (15 min met de auto) en Oudenaarde (15 min met de auto), liggen in de nabijheid.
Tip: Er is ook mogelijkheid om een huifkartocht te boeken, al dan niet in combinatie met een bezoek aan een nog werkende molen, waar de ouders van Valerie conciërge van zijn, waar lekkere pannenkoeken gemaakt worden van zelf gemalen meel.
-
Stalling
De accommodatie beschikt over ruime boxen met veel uitkijk naar buiten toe. Er zijn aparte boxen voor de vakantiepaarden, dus paarden kunnen in alle rust staan. Er zijn ook een aantal paddocks waarop de paarden de benen kunnen strekken.
Er is een mooie grote wasplaats met warm en koud water, een solarium, een stapmolen, theorielokaal en een zaaltje. Naar eigen keuze kan je zelf voer mee brengen of wordt er gezorgd voor voer.
De stallen worden met stro gestrooid. Wil je een andere bodembedekking, dien je dit zelf mee te nemen.
Indien gewenst kan je je verblijf combineren met les.
-
Men-/Ruiterroutes
De accommodatie ligt in de onmiddellijke nabijheid van enkele leuke ruiter- en menroutes. Het landschap is vrij vlak, dus geen zware ritten. Ook makkelijk om mee te fietsen indien men dat wenst.
Extra faciliteiten
Extra faciliteiten stalling
overnachting in stal, weidegang mogelijk, er wordt gevoerd, basisbrok, er wordt uitgemest, stro, wasplaats, hooi, paddock aanwezig, zadelkamer/-kast, solarium
Extra faciliteiten paardensport
geschikt voor menners, buitenrijbaan, training, begeleiding op buitenritten, paard huren, geschikt voor pony-/ruiterkamp, binnenrijbaan
Extra faciliteiten accommodatie
geschikt voor trektocht, hond(en) welkom, rookvrij, mindervaliden
Soort accommodatie
vakantiehuis, kamer zonder ontbijt, groepsaccommodatie, pony-/ruiterkamp (georganiseerd)
Reviews

Nelly De Corte
17 februari 2021Toplocatie voor paardenliefhebbers en de hemel op aarde voor paarden!!! Onze paarden staan al sinds lange tijd permanent op s… Lees meer

Mathieu matton
17 november 2020Perfecte service op maat ! Altijd vriendelijk en warm onthaal . Mensen met heel veel kennis en ervaring . Zeker voor herhalin… Lees meer

Corinne
17 november 2020Was super verblijf zowel voor mensen en paarden, Prachtig accomodaties voor mensen en paarden Prachtig wandelingen Gezelli… Lees meer

Inge
17 november 2020Bij Gerard en Valerie wordt je altijd goed ontvangen. De combinatie les en mooie wandelingen zijn fantastisch op deze mooie … Lees meer

Nicky Muller
17 november 2020Super plek! Super lieve mensen! Super paarden! Kortom: (hé raadt het al) gewoon super!!

Valerie Kerckhofs
17 november 2020Het is echt een enorme aanrader om hier te verblijven met je paard of pony! Wij zijn al 3 x op mini vakantie geweest bij Va… Lees meer
Jouw beoordeling
Laat ons weten hoe je het hebt ervaren!
We vragen ook om je e-mailadres, maar deze wordt niet getoond bij de review!
-
Beoordeel eigen onderkomen
-
Beoordeel het onderkomen van je paard
-
Beoordeel uitrijmogelijkheden
-
Beoordeel faciliteiten